TECHNOLOGIA

Proces prefabrykacji elementów drewnianych domu przebiega w naszej hali produkcyjnej. Dzięki temu jesteśmy w pełni niezależni od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Jest to niewątpliwa zaleta technologii , pozwalająca na budowę domów nawet zimą.

Do budowy konstrukcji domu stosujemy certyfikowane drewno iglaste najwyższej jakości KVH, czterostronnie strugane , suszone komorowo do wilgotności około 17 %.


 

PROCES REALIZACJI

 
 1. WYKONANIE PROJEKTU ARCHITEKTONICZNEGO

  W pierwszej kolejności wykonujemy lub adaptujemy dostarczony przez klienta projekt architektoniczny do pozwolenia na budowę. Średni czas wykonania projektu to okres około 4 tygodni. Następnym krokiem jest złożenie dokumentacji we właściwym miejscowo Urzędzie i oczekiwanie na wydanie pozwolenia na budowę (max. 60 dni).

  Po uzyskaniu pozwolenia i jego uprawomocnieniu (2 tygodnie), możemy przystępować do rozpoczęcia prac.
   

   

   

 2. FUNDAMENTY I RYSUNKI KONSTRUKCYJNE

  Na podstawie projektu architektonicznego wykonujemy szczegółowy plan który niezbędny jest do wykonania płyty fundamentowej. Wykonanie płyty fundamentowej wraz z izolacją cieplną podłoża (20 cm) oraz wykonaniem instalacji podposadzkowych to okres około 4-5 dni roboczych. Następnie po odczekaniu około 3 tygodni przystępujemy do montażu budynku.

  Warto dodać iż międzyczasie powstają już rysunki konstrukcyjne budynku na podstawie których uruchamiany jest proces produkcyjny.

   

   

 3. PRODUKCJA I ZAŁADUNKI

  Na podstawie specjalnej dokumentacji warsztatowej rozpoczyna się proces prefabrykacji elementów domu.

  W naszej hali przygotowywane są gotowe elementy ścian zewnętrznych z wbudowanymi oknami oraz elementy stropu. Warto dodać iż prefabrykowane elementy ścian mają wykonaną elewację zewnętrzną z wyjątkiem ostatniej warstwy tynku , którą nakładamy po montażu domu. Konstrukcja ścian wewnętrznych wypełniona zostaje izolacją w postaci wełny mineralnej oraz wykończona obustronnie płytami OSB I GK

  Konstrukcja dachu to przygotowane elementy dachowe krokwi, płatwi jętek, podbitki, łat, kontrłat i rusztów które po zmontowaniu tworzą konstrukcyjną całość zabezpieczoną przed opadami wysoce paroprzepuszczalną folią dachową.

  Wystające krokwie i elementy dachu z komorowo suszonego i czterostronnie struganego drewna (jak i wszystkie pozostałe elementy konstrukcji) są dodatkowo lazurowane bezbarwnie lub w wybranym kolorze (paleta kolorów Remmers).

  Ten etap produkcji – w zależności od wielkości budynku – trwa od 2 – 4 tygodni , po czym rozpoczynają się załadunki elementów na podstawione środki transportu. Załadunki elementów domu dokonywane są za pomocą dźwigu.

   

   

 4. MONTAŻ

  Ze względu na wcześniejszy proces prefabrykacji we własnej hali , sam proces montażu przebiega sprawnie i szybko. Elementy domu montowane są wprost ze środków transportu na przygotowaną wcześniej płytę fundamentową. Konstrukcja budynku zmontowana jest w ciągu 4-5 dni. Po tym czasie rozpoczynają się prace wewnętrzne – instalacyjne. Międzyczasie wykonywany jest dach , który po około 8-10 dniach od rozpoczęcia montażu , zostaje pokryty dachówką.

   

   

   

 5. ZAKOŃCZENIE PRAC

  W przeciągu 3-4 tygodni od rozpoczęcia montażu, powstaje dom w stanie deweloperskim. Po zakończeniu prac podpisujemy protokół odbioru i przekazujemy klucze szczęśliwemu Inwestorowi. Wszystko przebiega szybko , sprawnie, skutecznie.

   Wybuduj z nami Twój ecoHaus
Od projektu ...pod klucz!

Dokładamy wszelkich starań aby nasze domy spełniały najwyższe standardy w zakresie energooszczędności. Oferujemy najnowsze rozwiązania technologiczne , współpracujemy z doświadczonymi projektantami i wykonawcami instalacji a nasze ekipy produkcyjno - montażowe to ludzie z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży.


REALIZACJE

Bad Krozingen , D – 79 189Harsewinkel , D – 33 428Koluszki , woj. łódzkieDziuplina , woj. dolnośląskie